Saimnieko apdomīgi un apdrošini sējumus!

Publicēts: 30/04/2020

Sējumu apdrošināšanas periods pavasarī līdz 31.05.2020.

VH Latvija jau 8. pavasara sezonu aicina laukkopjus izvērtēt ražas potenciālu, savas iespējas, saistības un apdrošināt sējumus pret tādiem riskiem kā krusa, vētra un lietusgāze!

Par pašreizējo situāciju valstī:

“Esam pieraduši dzīvot ar pārliecību, ka riski neeksistē vai arī tie ir salīdzinoši zemi. Tas nozīmē, ka risku vadība kā tāda ir būtiski jāpārvērtē.”  L.Leitāne ekonomiste.

Lai paplašinātu iespēju lauksaimniekiem pārvadīt riskus savā saimniecībā, apdrošinot sējumus, no piešķirtajiem valsts atbalsta līdzekļiem COVID – 19 krīzes laikā, risku pārvaldībai jeb daļējai apdrošināšanas polišu segšanai ir piešķirti 5 miljoni eiro papildus jau esošajiem 5 miljoniem eiro no Eiropas finansējuma.

Savukārt Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra ziņojumā minēts:

  “Līdztekus klimatisko parametru vidējo vērtību izmaiņām, ilggadīgajā laika periodā pasaulē un Eiropā novērotas arī ekstremālo klimatisko parādību biežuma un intensitātes izmaiņas” 

Faktus apliecina arī 2018. gadā Latvijas teritorijā valdošais sausums, savukārt 2019. gads VH Latvija pastāvēšanas vēsturē iezīmējās, kā sezona ar otro augstāko izmaksāto zaudējumu apmēru. Par krusas, vētras un lietsgāžu radītajiem zaudējumiem zemniekiem tika izmaksāti 50% no gada apgrozījuma.

Attēlā zemāk redzamas teritorijas, kurās tika veikta zaudējumu apsekošana.

Apsekotās teritorijas, kurās 2019. gadā dažādi laikapstākļi VH Latvija biedriem radīja zaudējumus un tika izmaksātas atlīdzības.

                 

Kā apdrošināt sējumus? 

Durbes graudā – jautājiet Andrai , agronomiem Jānim vai Mārai.

Plašāku informāciju par sējumu apdrošināšanas produktiem un to nosacījumiem iegūsiet pie  LATRAPS sējumu apdrošināšanas vadītājas Vitas Baumanes tālrunis +371 26160545, e-pasts latvija@vereinigte-hagel.lv 

JAUNĀKIE RAKSTI

Publicēts: 22/12/2023

AKTUALITĀTES

Publicēts: 20/12/2023

AKTUALITĀTES

Ceram, ka jums patiks šīs lapas piedāvātās iespējas un izskats. Kamēr iestaig...
Publicēts: 05/04/2023