Dzeltenā rūsa un citi kaitīgie organismi

Publicēts: 03/06/2020

DZELTENĀ RŪSA (Puccinia striiformis) KVIEŠOS – gan ziemas, gan vasaras!

Dzeltenā rūsa atrasta tajos laukos, arī vasarājos, kur nav ticis lietots neviens fungicīds, vai arī tikai pirmais miglojums, kuram beidzies aizsardzības laiks.
Ziemājos – Ja ir sasniegta “karoglapas stadija” vai arī ir “sagaidīta vārpa”, noteikti lietojiet fungicīdu.

Vasarājos – Neatlieciet miglojumu!

Sargājiet ieguldīto darbu/ līdzekļus un līdz ar to nākotnes ražu!!!

Tiem, kuriem visi miglošanas darbi paveikti (ir izvēlēti un lietoti fungicīdi, kas pasargā no postošās slimības) – esiet gandarīti – Jūsu ieguldījums arī šogad ir bijis nepieciešams!

Kā vienkārši atšķirt dzelteno rūsu no citām slimībām? – Dzeltenā rūsa, kā visas rūsas un pelējumi ir ar “puteklīšiem” (pustulām), kuri aktīvajā fāzē smērējas – tāds kā dzeltens pelējums (pavisam nezinātnisks apraksts).

Simptomi – inficējas visi auga virszemes orgāni – lapas, lapu makstis, stiebri, vārpu daļas. Raksturīgas sīkas, koši dzeltenas pustulas, kas novietotas uz lapām taisnās rindās paralēli dzīslām. Slimība izplatās ļoti ātri, notiek pāragra kviešu nokalšana;- samazinās raža, graudi ir sīki, nepiepildīti, sačervelējušies.

[button href=”” target=”” css_classes=”e.g. button_hilite button_pale sm_button”]http://www.vaad.gov.lv/sakums/registri/augu-aizsardziba/kaitigie-organismi.aspx?ID=1165[/button]


GRAUDZĀĻU MILTRASA (Blumeria graminis)

LAPUTIS

LABĪBU LAPGRAUZIS (Oulema spp.)

JAUNĀKIE RAKSTI

AKTUALITĀTES

LPKS “Durbes grauds” un SIA “Latvijas Lauku konsultāciju un...
Publicēts: 09/05/2024
Publicēts: 26/03/2024

AKTUALITĀTES

Piektdien, 1.martā, pl.10:00, kooperatīvās sabiedrības “Durbes grauds” terito...
Publicēts: 27/02/2024