Apdrošini sējumus un pārziemo mierīgi!

Publicēts: 25/10/2017

Avots: www.latraps.lv

LPKS Latraps (arī sadarbības partneris LPKS Durbes grauds) kopā ar vācu lauksaimnieku savstarpējās apdrošināšanas sabiedrību Vereinigte Hagel
(VH Latvija) informē, ka līdz 15. novembrim iespējams veikt sējumu apdrošināšanu uz ziemas riskiem. Jaunajā sezonā tiek samazināti apdrošināšanas tarifi par 15%, salīdzinot ar iepriekšējo gadu.

VH Latvija un Latraps vēlās palielināt lauksaimnieku uzticamību sējumu apdrošināšanai un panākt, lai arvien lielākas sējumu platības Latvijā tiktu apdrošinātas pret klimatiskajiem riskiem.

Par kopējo sējumu apdrošināšanas situāciju un tendencēm Latvijā savu komentāru sniedz  Latraps ģenerāldirektors Edgars Ruža: “Latvijā kopumā tiek apdrošinātas tikai nedaudz vairāk kā 10% no kopējām sējplatībām, kamēr Vācijā apdrošinātas tiek vairāk kā 70%. Par sējumu apdrošināšanu Latvijā var runāt vien pāris gadus, kamēr citviet Eiropā šāda veida apdrošināšanas pieredze ir mērāma turpat vai 200 gadu garumā. Iemesli, kāpēc lauksaimnieki Latvijā joprojām atturīgi apdrošina sējumus, ir vairāki ­­– finansu resursu nepieejamība, vispārējās izpratnes trūkums par apdrošināšanu, kā arī iepriekšējā pieredze ar apdrošinātājiem. Latvijā pastāv stereotips, ka apdrošinātāji vienmēr meklēs iespējas un argumentus, kāpēc neizmaksāt pienākošās kompensācijas.”

Kopš Latvijā darbojas VH Latvija, noteikumi ir izstrādāti tā, lai apdrošināšana noritētu lauksaimnieku interesēs. Lauksaimnieks, kurš izvēlas savus sējumus apdrošināt pie
VH Latvija, kļūst par savstarpējās apdrošināšanas sabiedrības biedru un VH Latvija strādā savu biedru interesēs, attīstot piemērotākus un papildinot esošos sējumu apdrošināsanas produktus. Šogad papildināti šādi produkti:[checklist type=”dotted” margin_bottom=”no”]

  • Ziemāju pārsēšanas izdevumu atlīdzības limits no hektāra vērtības tiek paplašināts. Apdrošinot sējumus, iespējams izvēlēties trīs limitus – 15%; 20% vai 25%.

  • Paplašināts apdrošināšanas segums pākšaugiem. Papildus krusas riskam tiek piedāvāts apdrošināt sējumus pret lietusgāžu un vētras riskiem. [/checklist]

Arī valsts līmenī, atbildīgās iestādes, redzot šī gada sarežģīto situāciju, izprot, ka lauksaimniecības jomā ar apdrošināšanas produktiem nepieciešams nosegt iespējami plašāku risku kopumu un saprot, cik svarīgi, lai arvien lielākas platības tiktu apdrošinātas pret klimatiskajiem riskiem. Pusēm veiksmīgi sadarbojoties un veicot sekmīgu datu analīzi, Latvijas reģionā būs iespējams izstrādāt piemērotākus sējumu apdrošināšanas produktus.

VH Latvija kopā ar Latraps un Zemkopības Ministriju strādā, lai jau tuvākajā laikā varētu piedāvāt lauksaimniekiem apdrošināt sējumus arī pret plūdiem. Tie lauksaimnieki, kuri būs izvēlējušies sadarbību ar VH Latvija, būs pirmie, kam būs iespēja papildus iegādāties paplašināto segumu.

Pieteikties sējumu apdrošināšanai var ŠEIT

JAUNĀKIE RAKSTI

AKTUALITĀTES

LPKS “Durbes grauds” un SIA “Latvijas Lauku konsultāciju un...
Publicēts: 09/05/2024
Publicēts: 26/03/2024

AKTUALITĀTES

Piektdien, 1.martā, pl.10:00, kooperatīvās sabiedrības “Durbes grauds” terito...
Publicēts: 27/02/2024